Malý pomocníci, velký efekt – co si ještě pořídit do kuchyně?

Chcete znát tajemství úspěchu snadného vaření, jehož výsledkem pokaždé bude perfektní pokrm? Asi vás překvapí, že to není vůbec nic zvláštního. Vše se odvíjí od chytrosti. Chcete-li při vaření zabodovat, musíte si řádně vybavit kuchyň. Podívejte se na seznam malých pomocníků, které oceníte při každodenním vaření.

Řád a čistota

Když bude ve vaší kuchyni vládnout chaos a zmatek, bude podle toho vypadat i vaše jídlo. Pokud jste to ještě neudělali, pořiďte si různě velké dózy a roztřiďte si do nich potraviny. Měli byste mít dózy na mouku, strouhanku, těstoviny, luštěniny aj. Nejenže budou suroviny chráněny před škůdci, pokud si pohrajete s designem, vaše kuchyně dostane nový vzhled.

dózy na potraviny

Ve vaší „svatyni“ se snažte za každou cenu udržovat pořádek. Kuchyňské potřeby si uložte do šuplíků, ale ne nahodile. Je vhodné minimálně oddělit od ostatních nože. Stačí jeden neopatrný pohyb a dojde k poranění o ostrou čepel. Praktickým řešením je ukládání nožů do stojanů na nože.

Stojan na nože

Koření po ruce

Vařit bez koření nelze. Základem je sůl a pepř. Jenže – pokud je máte uloženy v běžných kořenkách, nastává problém. Při vaření se ruce ušpiní, před každým použitím soli a pepře si je musíte umýt. Otravuje vás to? Není nic jednoduššího, že si pořídit mlýnky na koření. Prodávají se i v provedení 2v1 (v jednom mlýnku je sůl a pepř), které jsou vůbec nepraktičtější. Dostatek soli a čerstvě namletého pepře budete mít díky jednomu stisknutí.

Mlýnky na koření

Váha jako jistota

Některé recepty jsou shovívavé, stačí ingredience přidávat „od oka“, jindy záleží na každém gramu. Používáte-li například jen odměrky, nedivte se, že výsledný pokrm nevypadá perfektně. Nemůže, protože v něm není přesné množství ingrediencí. Mezi malé pomocníky, které velkou měrou ovlivní kvalitu jídla, patří kuchyňské váhy. Ani vám by neměla jedna chybět.

kuchyňská váha

Napsat komentář

Jméno *
Email *
Webová stránka